w-w-w
04 خرداد 1402 - 09:16

بهره‌برداری از ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌ فرسوده اصفهان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از افتتاح و بهره برداری ۱۹۹ واحد مسکونی از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام بافت‌های فرسوده استان اصفهان به مناسبت سوم خرداد (سالروز آزادی خرمشهر) خبر داد.

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر ۵ هزار و ۸ واحد مسکونی نوسازی شده توسط مردم در بافت‌های فرسوده ۶۷ شهر کشور افتتاح و بهره‌برداری می‌شود. 

وی افزود: در این مراسم، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده مردمی در بافت‌های فرسوده استان اصفهان از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام این استان، همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. 

قاری قرآن با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی برای احداث این واحدها پرداخت شده است، بیان کرد: واحدهای نوسازی شده در ۶۵ پروژه تعریف شده و در محدوده‌های بافت فرسوده شهری استان شامل شهرهای اصفهان، کاشان، شهرضا، آران و بیدگل، خمینی‌شهر، مبارکه، نطنز، گلپایگان و نجف آباد احداث شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۱۰۴ شهر استان اصفهان بافت فرسوده مصوب دارند، عنوان کرد: وجود نقشه بافت فرسوده مصوب کمک می‌کند تا بتوانیم از اعتبارات دولتی برای بهسازی بافت‌های فرسوده استفاده کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: در استان اصفهان براساس مطالعات و تحقیقات میدانی به‌عمل آمده بالغ بر ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری در زمره بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارد که این میزان بیش از ۱۰ درصد محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری کل کشور را شامل می‌شود. 

قاری‌قرآن گفت: ۷ هزار و ۳۷۹ هکتار از این پهنه‌ها به بافت فرسوده شناسایی شده، ۳ هزار و ۷۸۳ هکتار به سکونت‌گاه‌های غیررسمی شناسایی شده و ۳ هزار هکتار به بافت‌های تاریخی اختصاص دارد. 

پایان پیام/۶۳۱۰۱/ح

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237230